Výlety

Užijte s námi tu nejnádhernější dovolenou v Gruzii! Máme možnost Vám nabídnout nejen zážitky, ale i zodpovědné průvodce, na půjčení elektrokola či vybavení na turistiku a lyžování. Neváhejte strávit aktivní čas s námi, rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti a nápady. Připravili jsme a organizujeme pro Vás spoustu nezapomenutelných zážitků na léto i zimní období. Přijeďte se k nám přesvědčit do hotelu Ethnograph. Až budete v Kazbegi,  můžete si půjčit elektrokolo, lyže nebo vyrazit na některý z výletů s našimi průvodci.

Výlet na elektrokole

CENA: 50 EUR / osoba
V nádherné kavkazské přírodě je mnoho možností, jak ji poznat. Jednou z nich je v sedle kola a v těchto horách jistě oceníte elektropohon. V rámci jednodenního výletu Vám půjčíme elektrokolo s vybavením (helma, rukavice, batoh, cyklilahev a opravná sada), k dispozici máte průvodce, který Vám doporučí trasu podle Vašich možností a podle počasí. Je jen na Vás, jakou alternativu si zvolíte....údolí Juta, Gudamakari či Truso.

Jednodenní treking

CENA: 35 EUR / osoba
Jednodenní turistický výlet v okolí Kazbegi. Nabízíme 10 nádherných tras kavkazskou přírodou různé obtížnosti, délky a převýšení, od krátkých výletů v nejbližším okolí hotelu až po naáročnější túry k ledovci Gergeti nebo jezerům Abudelauri. V ceně výletu je profesionální průvodce, teleskopické hůly a láhev na pití, popřípadě itinerář a mapa.

Výstup na Kazbeg

CENA: 600 EUR / osoba
Vícedenní náročný výstup na pětitisícový vrchol Kazbeg (5033m n.m.) s profesionálním průvodcem. Výstup vyžaduje kromě výborné fyzické kondice také znalost pohybu po ledovci a kvalitní oblečení. Je nutné počítat minimálně se 4 dny pro dostatečnou aklimatizaci na nadmořskou výšku. Cena obsahuje guida, půjčení horolezeckého vybavení, jídlo a ubytování v Bethlemi hut.

Výlet na koních

CENA: 50 EUR / osoba
Alternativou pro poznání přírody jsou tradiční výlety na koních. Nabízíme několik variant tras - údolí Sno, Artkhmo, Juta či Gudamakari. Trasy jsou v nejbližším okolí hotelu a jsou přizpůsobeny tak, aby je mohli absolvovat i jezdečtí začátečníci. V ceně je zahrnuto zapůjčení koně s postrojem a sedlem, průvodce, lahev s vodou a itinerář.

Výlet autem za kulturou

CENA: 35 EUR / osoba
Chcete-li si odpočinout, poznat trochu kultury či přečkat horší počasí je pro Vás alternativou výlet autem v okolí Kazbegi. K vidění jsou kláštery Sameba v Gergeti, klášter v Dariali, vodopády Gveleti či minerální prameny v nádherném údolí Truso. Cena zahrnuje terénní auto s šoférem, lahev s vodou a itinerář.

Skialpový výlet s průvodcem

CENA: 100 EUR / osoba
V zimě máte možnost vyzkoušet procházku kavkazskou přírodou bez omezení cest. Pro výlet máte k dispozici profesionálního vůdce, který s Vámi vybere tu správnou z cca 10 tras s převýšením až 1800m. Nahlédnout můžete do údolí Juta, Sioni, Artkhmo či Gudamakari. V ceně je zahrnuto vypůjčení celé skialpové výbavy - lyže, pásy, teleskopické hůlky, ABS batoh, sonda, lopata, peeps.

Výlet na sněžnicích

CENA: 50 EUR / osoba
Chcete-li se pokochat zimní nádherou z nižších poloh, máte možnost zapůjčit si sněžnice a náš průvodce s Vámi vybere a absolvuje trasu odpovídající počasí a Vašim možnostem. K dispozici Vám budou též hůlky, batoh a samozřejmě sněžnice.

Zimní výstup na Kazbeg

CENA: 600 EUR / osoba
Jste zkušeným skialpinistou? Chcete mít rozhled po širokém údolí Tergi? Pojďte si zkusit výstup na kavkazskou pětitisícovku (5033 mn.m.) v zímním či jarním období na skialpech. K dispozici Vám bude náš profesionální průvodce, zapůjčíme Vám skialpinistické a horolezecké vybavení pro výstup. Je třeba počítat cca 4 dny.